لذت گردش در ارس را با قطار تجربه کنید.

قطار تبریز-جلفا-تبریز همه روزه برای استفاده و بهره مندی گردشگران و هم چنین شهروندان تبریز ارائه خدمت می کند.

حرکت این قطار همه روزه از تبریز ساعت 7:30  و زمان بازگشت آن ساعت 19 عصر می باشد.

گفتگوی صمیمی با قدیمی ترین آجیلی تبریز

آجیلی تواضع یکی از نوستالژی های تبریز است که هر کسی چه کوچک چه بزرگ این آجیلی را می شناسد. از قدیمی تر ها که بپرسیم هر کدام به نحوی از این آجیلی خاطره دارند. قدمت این آجیلی به بیش از 90 سال پیش می رسد.

به سراغ مدیر اصلی این آجیلی یعنی حاج مجید تواضع رفتیم تا با او گفتگویی جذاب و خواندنی داشته باشیم. در ذیل متن گفتگو را بخوانید.

گفتگوی صمیمی و خواندنی با مداح اهل بیت حاج مهدی خادم آذریان

حاج مهدی خادم آذریان از مداحان مخلص و مشهور شهر تبریز است. او از 8 سالگی وارد حوزه مداحی اهل بیت شده است. او در حوزه مداحی شهر تبریز فعالیت بسیار داشته است.

برای آشنایی بیشتر با این مداح اهل بیت پای صحبت های این مداح مخلص نشستیم. این مصاحبه جذاب را دنبال کنید.

بر اساس پیگیری های سایت گردشگری تبریز؛

فرودگاه سهند، در انتظار پاسخ شرکت های هواپیمایی!

رئیس فرودگاه سهند گفت: با شرکت های هواپیمایی مختلف چون ایران ایر و... مذاکراتی را انجام داده ایم و اکنون منتظر اعلام آمادگی این شرکت ها برای انجام پرواز در فرودگاه سهند هستیم.


زندگی مارکوپولو

مارکوپولو تاجر و جهانگرد ایتالیایی بود که سفرنامه اش او را به شهرت رساند. مارکوپولو به شرق دور و چین سفر کرد. وی در راه بازگشت به خانه یک سال را نیز در ایران سپری کرد. مارکو پولو در سال 1254 میلادی در ونیز ایتالیا متولد شد و در 8 ژانویه سال 1324 در همین شهر فوت شد


امیرکبیر و تبریز

تبریز دومین شهر پررونق کشور از لحاظ خانه‌های تاریخی است. قدمت اکثر خانه‌های تاریخی تبریز به دوران پس از قاجار می‌رسد. تمام بناهای تاریخی و دیدنی موجود در شهر تبریز در آخرین شب سال ۱۱۹۳ هجری و در آغاز دوره قاجاریه، براثر وقوع زمین‌لرزه‌ای هولناک تخریب شدند و شهر تبریز به‌ویرانه‌ای از خرابه‌ها تبدیل گشت. البته برخی از بناهای محکم و استوار، همچون ارک علیشاه، بازار تبریز، مسجد استادشاگرد، مسجد جامع و مسجد کبود باوجود آسیب‌های فراوانی که دیدند، باقی ماندند. پس از این دوره هولناک به تدریج ساختمان هایی نو با معماری سنتی زیبا جای برخی خانه ها را پر کرد و این شهر به موزه ای از خانه های دوره قاجار تبدیل شد.


کلیه حقوق سایت محفوظ و متعلق به شرکت ریزکاران می باشد.